Atzīmē Augu aizsardzības dienu un Natura 2000 dienu

PUBLICĒTS: 22. 05. 2017

Šā gada 18. maijā Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā tika atzīmēta Starptautiskā Augu aizsardzības diena un Natura 2000 diena. Pasākuma laikā apmeklētāji piedalījās dažādās improvizētās laboratorijās, lai mācījtos atpazīt augus, kas sastopami pļavās un mežos, uzzinātu, kā pavairot augus un kā augi barojas, kā arī apskatīja Botāniskā dārza ekspozīcijas.

Augu aizsardzības dienā piedalījās arī LIFE projekta “Mitrāji” komanda, lai interesentiem stāstītu par purvu veidošanos, purvu veidiem Latvijā, purvā sastopamajiem augiem un dzīvniekiem. Paralēli ekskursijām uz purva ekspozīciju, purva laboratorijas apmeklētāji veidoja sfagnu filtrus, aplūkoja rasenes caur binokulāru un izpētīja sfagnu lapiņu uzbūvi.

Pasākum laikā Botāniskā dārza Palmu mājas vestibilā tika izstādīta projekta ietvaros tapusī foto un multimediju izstāde “Purvā no -30°C līdz +30°C”. Izstādē izvietotas fotogrāfijas kas dažādos gadalaikos uzņemtas projekta vietās – Gaujas nacionālajā parkā, dabas liegumos “Ziemeļu purvi” un “Raunas Staburags”, kā arī Slīteres nacionālajā parkā.

Katru gadu Starptautisko Augu aizsardzības diena pulcē vairāk nekā 1000 Rīgas skolu skolēnu un skolotāju.

Vairāk par pasākumu šeit.

Mazākie dalībnieki labprāt apskatīja rasenes Drosera binokulārā.

Pasākuma dalībnieki ar lielu interesi apskatīja rasenes Drosera. Foto: K.Libauers.

Sfagnu filtru sagatavošana. Foto: K.Libauers.

Sfagnu filtru sagatavošana. Foto: K.Libauers.

Pildot uzdevumus. Foto: K.Libauers.

Pildot uzdevumus par purviem Latvijā. Foto: K.Libauers.

SSSS

Sfagnu lapiņu paraugu sagatavošana. Foto: K.Libauers.